The Panteleimon Project
The Panteleimon Project
Оповідь про Св. Пантелеймона

Св. Пантелеймон
Св. Пантелеймон
Святий і Великий Мученик Пантелеймон народився в Никомедії від християнської матері Ебули і язичницького батька Евсторґіуса. В молоді літа навчався медицині. Священик Гермолаус подружився з ним, повчав його християнській вірі і охристив. Пантелеймон чудесно зцілив сліпого, якого інші лікарі марно намагалися вилікувати; він оздоровив його в ім'я Христа і охристив. Від заздрощів лікарі звинуватили Пантелеймона як християнина, і він постав перед Імператором Максиміліаном для вироку. Він стояв перед земним правителем в тілі, але в думках стояв перед Небесним Царем. Пантелеймон відкрито оголосив себе християнином перед Імператором, і тут же зцілив паралітика, який довго хворів.

Це чудо навернуло багато язичників до християнської віри. Імператор катував його, але Господь з'являвся перед ним при різних оказіях і утримував його цілого і неушкодженого. Коли він не захотів відмовитися від Христа заради ідолів, то був розтягнутий на дибі і палений свічками. Після цього його кинули у вогняну яму, а потім до диких звірів. Але Ісус з'являвся до нього багато разів і утримував його цілим і неушкодженим. Служителі ідола вважали, що це було чаклунством. Він був кинений у річку з прив'язаним великим каменем, але камінь тримався на поверхні. Коли його підібрали, то засудили до відсічення голови. Засуджений до смерті, Св. Пантелеймон клякнув у молитві. При цьому кат вдарив його по шиї своїм мечем, але меч переломився, наче був зроблений з воску. Кат не міг його убити, поки Пантелеймон не закінчив своєї молитви і сам не дав наказу себе обезголовити. Патнелеймон був обезголовлений під оливковим деревом, яке після цього вкрилося плодами. "Пан-телеймон" означає "все-милостивий". Всемилостивий Бог прийняв його праведну душу і восхвалив його серед Своїх найбільших святих. Його мощі залишилися нетлінними. Цей прекрасний мученик страждав з честю як юнак для Христа 27 липня 304 року, коли йому виповнилося 29 років.

Монастир Св. Пантелеймона, Свята Гора - Афон, Греція
Монастир Св. Пантелеймона,
Свята Гора - Афон, Греція
Церква Св. Пантелеймона, Свята Гора - Афон, Греція
Церква Св. Пантелеймона,
Свята Гора - Афон, Греція

Св. Пантелеймон закликається в молитвах при благословенні води і олії разом зі Св. Гермолаусом і іншими чудодійниками. Чудова церква, яка присвячена йому, знаходиться на Святій Горі.

Св. Пантелеймон є покровителем лікарів і медицини; ім'янини Св. Пантелеймона святкуються 9-го серпня згідно з Юліанським календарем (27-го липня за Григоріанським календарем).

Попередня. Previous.